Genital Estetik

Genital Estetik

Genital estetik genital bölgede doğuştan ya da sonradan oluşan şekil bozuklarını düzeltilmesi amacıyla yapılmaktadır. genital bölgede şekil bozuklukları birçok kadında ciddi şekilde özgüven eksikliği, cinsel isteksizlik ilişki sırasında sorunlar ve akıntı gibi sorunları beraberinde getirir.

 Cinsel bölge ile alakalı sorunlar kimi zaman doğumsal, gelişimsel ya da gebelik sürecinde olabilmektedir. Bazı kadınlara genital dış yapı gelişmemişse veya çok az gelişmişse bununla birlikte asimetrik bir yapıya sahip olabilir. Bu gibi durumlarda kişi kendi vücudun tanımaya başladıkça genital bölgesinde yaşanan farklılığı da anlamaya başlar.

Genital Estetik Uygulamalarında Amaç

Genital estetik tıp alanındaki ilerlemelerin artması ile birlikte çok daha yaygın bir şekilde kullanılabiliyor. Kadın genital bölgesinde cerrahi veya cerrahi olmayan müdahaleler ile birlikte çok etkili sonuçlar elde edilebilir. Yapılan bu uygulamalar sayesinde kişiler kendisini çok daha sosyal ve iyi hissetmektedir. Bunun dışında cinsel hayatında partneriyle çok daha uyumlu bir şekilde birliktelik sağlayabilir.

Genital Estetik Neleri Kapsar?

Genital estetik, genital kasları geliştirmek için yapılmaktadır. Bunun dışında vajina daraltmak yeniden şekillendirmek için de genital estetik yapılabilir. Vajinanın dış görüntüsünü değiştirebilecek bir türlü estetik bulunmaktadır.

 Bunlar Labioplasti ya da perineoplasti olarak bilinmektedir. Vajinoplasti ise vajinanın içyapısına yönelik yapılan operasyonlara verilen isimdir. Kadınların vajina estetiği ve genital estetik yaptırmasında ana iki neden bulunmaktadır. vajinal genişlik ya da iç dudakların büyüklüğüne bağlı olarak sarkıklık sebebiyle genital estetik yaptırılmaktadır. genital bölgenin estetik yatırılmasından sonra kadınlar cinsel ilişkiden çok daha fazla haz alırlar. Bu nedenle her geçen gün daha fazla kadın tarafından genital estetik tercih edilir.

Kadın Genital Bölge Cerrahi Uygulamaları

Kadınlarda yaş ilerlemeye başladıkça ne yazık ki genital bölgelerde yaşlanmaya bağlı olarak dış dudaklar genişlemeye başlar. Bununla birlikte yağ dokusu da azalır iç dudakların küçülmesi ile birlikte bazı operasyonlara ihtiyaç duyulabilir. Genellikle vajinoplasti gibi operasyonlar kadınların en fazla tercih ettiği genital estetik türleri arasında yer almaktadır.

Bu sayede kadınlar çok daha özgüvenli bir şekilde hayatlarını sürdürebilirler. Ortalama olarak vajinoplasti gibi operasyon geçiren kadınların cinsellikten çok daha fazla haz aldığı da bilinmektedir.